GÖBEK ERİTME VE EN HIZLI KİLO VERME İÇİN BİLMEN GEREKEN HER ŞEY!

Göbek eritme ve en hızlı kilo vermek için ihtiyacın olan her şey bu yazıda! Göbek eritme, kilo verme ve yağ yakma için nasıl antrenmanlar yapmalıyız? Beslenme planımızda nelere dikkat etmeliyiz? Bunların hepsini Ağırsağlam’ın yeni yazısında inceleyeceğiz.

Göbek Eritme Yolunda Yapılan Antrenman Yanlışları 

Ağırlık antrenmanı yapmamak 

 Spor salonuna yeni başladıysanız ve yağ oranınız biraz yüksek ise, özellikle göbek bölgenizde göbek eritme ile ilgili problemler yaşıyorsanız genellikle antrenörlerin de yönlendirmesi ile çok fazla kardiyo egzersizlerine maruz kalıyorsunuz. Maalesef ki burada bir yanlış var. Tabii ki kardiyo egzersizleri yapmalısınız fakat ağırlık antrenmanlarının da programınıza eklenmesi gerekmektedir.

göbek eritme 

Ağırlık çalışmaları ile birlikte kardiyo çalışmasını desteklerseniz çok daha faydalı ve kalıcı sonuçlar elde edeceksiniz. 

Çok fazla karın hareketi uygulamak 

Günümüzde maalesef ki çok fazla karın hareketi uygulamanın göbek eritmede faydalı olacağı düşünülmektedir ki bu büyük bir yanlıştır. En iyi karın hareketlerini uygulayın, en iyi antrenman programlarını uygulayın, bunlar altta bulunan karın kaslarınızı güçlendirecek fakat açığa çıkarmayacaktır. 

göbek eritme kilo verme

Öncelikle yağ oranınızın belli bir seviyede olması gereklidir ki karın kaslarınız istediğiniz görünümde olabilsin. Yağ yakma ise büyük bir oranda beslenme ile gerçekleştirilmektedir. 

İşe yaramayan karın hareketleri uygulamak 

 Spor salonuna yeni başladınız ve salonlarda maalesef ki profesyonel olmayan hocalarla dolu. Bu antrenörler sizi gereksiz egzersizlere yönlendirebilirler. Bir önceki maddede söylediğimiz gibi ne çok karın çalışmanın bir faydası var, ne de bu çalışmalarda uygulanan bir çok gereksiz karın hareketinin faydası var, işte bu yüzden size yardımcı olacak eğitimcilerin profesyonel olup olmadıklarına dikkat edin! 

Aşırı kardiyo egzersizleri uygulamak 

Yağ yakmak için ve zayıflama yöntemi için kardiyo egzersizlerinin önemi büyüktür. Fakat spora yeni başlayan biri olduğunuzu düşünürsek eğer sadece bu egzersizlere yönelmek ve saatlerce bu egzersizleri uygulamak size fayda sağlamayacaktır. Spora yeni başlayan bir bireyin başlangıçta saatlerce kardiyo yapmasının bir anlamı yoktur. Haftanın 3 günü 30 dakika boyunca yapılan kardiyo egzersizleri yeterli olacaktır. Tabii ki ağırlık antremanları ile birlikte! 

Yağ yakımı için acele etmek 

Kim istemez ki istenilen her şeyin çabucak olmasını… Fakat her işte olduğu gibi yağ  yakma ve göbek yağlarını eritmeiçin de istikrarlı, kararlı, disiplinli şekilde ilerlemek önemlidir. Çabuk halletmeyi düşünmek yerine uzun vadede sağlığınızdan ödün vermeden doğru yöntemler ile ilerlemek sizler için çok daha faydalı bir yol olacaktır. 

göbek eritme yağ yakma

Bu iş iki hafta veya bir ay sürmeyecektir, birçok şeyi doğru yaptığınız zaman hem sağlık açısında hem de görüntü açısından bir süre sonra istediğiniz seviyelere yavaşça gelmeye başlayacaksınız. Özellikle bu yolda acele etmek yerine kararlı şekilde ilerlemeyi aklınıza koyun! 

Göbek Eritme Yolunda Yapılan Beslenme Yanlışları 

Çok düşük kalori almak 

Kilo verme ve göbek eritme için yaktığımızdan daha az kalori almalıyız. Çoğu birey bu durumda çok düşük kalori alarak hızlı sonuca ulaşmaya çalışıyor. Fakat çok düşük kalori aldığımızda kas kaybı yaşamamız ve dolayısıyla metabolizmamızın yavaşlama ihtimali var. Başta yağ yakmamızı sağlasa da kaloriyi daha da düşürmek zor olacağı için duvara toslayabiliriz.  

Günlük kalori ihtiyacımızı hesaplayarak bu ihtiyacın 250-500 kalori altında beslenmemiz yeterli olacaktır. Sonra kilomuzu ve ölçümlerimizi takip ederek kademe kademe kalori kısmalıyız. 

Süreci yeterince takip etmemek 

Göbek eritme yolunda dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan biri süreci takip etmek olacaktır. Belimizin ne kadar inceldiğini, kilomuzun nasıl değiştiğini takip etmeliyiz. Bu sayede beslenmemizi değişimimize göre güncelleyebiliriz.

 

Haftalık veya 10 günlük aralarla ne durumda olduğumuzu denetlememiz çok önemli. Haftadan haftaya yağ oranımızı ölçmeliyiz çünkü kilo vermesek dahi yağ yakıyor ve kas geliştiriyor olabiliriz. Bu sayede yağ yakıyorsak diyetimizi değiştirmemiz gerekmediğini anlayabildiğimiz gibi istediğimiz gibi bir değişim olmuyorsa, diyetimizi değiştirebiliriz. Bu sayede sürekli istediğimiz sonuca göre planlama yaptığımızdan emin olabiliriz. 

Düşük protein almak 

Kilo vermek, göbek eritmek ve yağ yakmak için yeterince protein aldığımızdan emin olmamız önemli. Yüksek protein diyetleri daha tok hissetmemizi sağlayacaktır, kaslarımızın gelişmesini destekleyeceği için metabolizmamızı da yüksek tutacaktır. 

Güzel haber düşündüğümüzden daha az proteine ihtiyacımız var. Protein yazımıza buradan giderek ne kadar protein almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Minimum olarak o değerde protein alımı sağlayabildiğimiz sürece herhangi bir problem kalmayacaktır. 

Makro Besinleri Doğru Dağıtmamak 

Makro besinler; protein, yağ ve karbonhidrat kalori değerleriyle aldığımız genel kaloriyi oluşturur. Bu makro besinlerin dağılımını doğru yapmamız önemli. Karbonhidratı çok yüksek tutmak veya çok az yağ almak gibi yanlış makro besin düzenleri göbek eritmemizi zorlaştırabilir.  

Makroları düzgün ayarlamak için ve genel beslenmeyle ilgili daha çok bilgi almak için “Ağırsağlam Beslenme Rehberi”ne geçebilirsiniz. 

Çok şeker tüketmek 

Çok şeker tüketmek enerjimizi anlaşılabilir şekilde düşürecektir. Şeker ani enerji kaynağı olsa da insülin hormonu çok salgılandığında kan şekerimizin gün içinde dalgalı bir hareket yapmasına sebep olacaktır. Bu durum da gün içinde kendimizi zaman zaman çok yorgun hissetmemize sebep olur.  

İnsülinin çok salgılanması yağ depolanmasını arttıracağı gibi, fiziksel aktivitemizi de düzgün uygulamamıza engel olabilir. İnsülini düşürmek için intermittent fasting diyetini deneyebilirsiniz. 

İnternet ve Televizyon Reklamlarına Dikkat!  

İnternette ve bir çok tv programında yağ yakmakgöbek eritmekkarın kası yapmak vb. gibi reklamlar ile birçok antrenman ürünü vb. ürünler satılmaktadır. Bu ürünler ile ilgilenmemenizi öneriyoruz, çoğu işe yaramaz ve sadece pazarlama için satılan ürünlerdir. 

Motivasyonumuzu Kaybetmek 

Hepimiz hedefimize giden yolda motivasyonumuzu kaybedebiliriz. Bunu engellemek için bir arkadaşımızı hedefimize dahil edebiliriz. Birlikte gelişimi takip edip destek olabiliriz. Bunun yanında ölçümlerimizi ve değişimimizi yazılı ve resimli olarak arşivleyebiliriz. Bu sayede ne kadar göbek erittiğimizi ve ne kadar kilo verdiğimizi görüp, motivasyonumuzu yüksek tutabiliriz. 

Hızlı Yağ Yakımı ve Doping Kullanımı 

Maalesef ki bir çok sporda olduğu gibi vücut geliştirme ve fitnessda da doping kullanımı mevcuttur. Spora yeni başlayan bir birey iseniz bu maddelerin neler olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Hem salondaki BROlar (Ağırsağlam sözlüğe göz at.) hem de profesyonel olmayan ve insanları yanlış yönlendirebilen eğitimci diye tabir ettiğimiz, fakat eğitimci olmayan kişiler sizleri yanlış yola sürükleyebilirler.  Sağlığınız ile ilgili problemler yaşayabilirsiniz.

 

Özellikle hızlı yağ yakımıhızlı göbek eritme gibi vaatler ile sizlere belirli ilaçları satmaya çalışabilirler veya önerebilirler. Bu gibi durumlarda çok dikkatli olun! Size önerdikleri, satmaya çalıştıkları maddelerin ne olduğunu iyice araştırın. Yağ yakımına yönelik bu maddelerin çoğu termojeniktir ve vücuda ciddi zararları bulunmaktadır. 

Ayrıca çabuk göbek eritme gibi bir düşünceniz olmasın. Spor isktirar, kararlılık ve sabır ister, her şeyden önce düzenli bir beslenmeniz ve doğru antrenman sisteminiz olur ise bu tarz maddelerin kullanımına ihtiyaç duymazsınız. Acele etmeden kararlılıkla devam edin, ancak bu şekilde gelişim sağlayabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacın var?

Ağırsağlam koçları seninle özel olarak ilgilensin, hayallerindeki fiziğe kavuş!

Koçluk Hizmeti Al!

Send this to a friend

Burda harika bir şey var: Göbek Eritme ve En Hızlı Kilo Verme İçin Bilmen Gereken Her Şey! ! Link de burada: https://www.agirsaglam.com/gobek-eritme-ve-en-hizli-kilo-verme/