GÖBEK YAĞLARI VE GÖBEK ERİTME HAREKETLERİ

Göbek eritme hareketleri yalan!

Evet, yanlış duymadınız, göbek yağları için egzersiz biliminde böyle bir şey yok!

Ama göbek yağlarından hızlıca ve etkili şekilde kurtulmak istiyorsanız sizin için diyet tavsiyeleri burada!

O kitap, bu tavsiye, TV’deki şu kişi diye sonuç alamamaktan bıkmadınız mı? Size bu yazıda ihtiyacınız olan şeyleri söyleyeceğiz.

göbek eritme

İyi haber, artık göbeğinizi eritmek ve fit olmak için atmanız gereken adımları öğreneceksiniz. Hem de ücretsiz diyet programı da vereceğiz.

Kötü haber, öyle kolay değil. Ciddi efor istiyor. 5 dakikada göbek eritme hareketleri diye bir şey ne yazık ki yok, olsa bizim ekibimizdeki diyetisyen ve egzersiz bilimciler bilirdi.

Hayatınızı sağlam temellere dayayarak değiştirin, başlayalım!

Neden Göbek Eritme Hareketleri Yalan?

Eğer bu hoşunuza gitmediyse şunu belirtmek isteriz ki bu aslında kötü bir haber değil.

Komple bölgesel incelme olayı egzersiz, fitness veya sağlıklı beslenme ile sağlanamaz. Bunu ancak ve ancak ameliyat ile sağlayabilirsiniz, bu da kalıcı ve etkili bir yol olmaz.

Neden mi? Çünkü vücudumuzda yağlar istediğimiz yerden değil, genetiğimizin istediği yerden gider. Göbek yağları için değil sadece, tüm yağlar için bu aynı prensipte.

Sayısız karın kası, mide ve bel hareketi yapmak bize hiçbir katkı sağlamayacaktır.

YouTube player

Yaptığımız egzersizler çalıştırdığı kas gruplarının gelişmesine, güçlenmesine ve büyümesine neden olabilir; lakin üzerlerindeki yağı yakamaz. Bu yağın yakılması için günlük kalori ihtiyacımızın yükselmesi; veya bu ihtiyaçtan daha az besin almamız gerekmektedir.

Bunu sağladığımızda vücutta yağ yakma gerçekleşir.

Kalori ihtiyacımız nasıl yükselir? Metabolizmamız hızlanırsa. Nasıl metabolizmamız hızlanır? Hareket ederek!

Kardiyo yapmalıyız, antrenman yapmalıyız.

Nasıl kalori açığı oluştururuz, az yiyerek. Bu kadar basit aslında.

Aşağıda yağ oranı hesaplayıcımız bulunmaktadır. Buradan kendi yağ oranınızı öğrenebilirsiniz, ardından göbek eritme yanlışları ve doğruları ile devam edelim.

Ölçüm yaparken dikkat etmeniz gerekenler:

  1. Boyun: adem elması etrafından,
  2. Bel: en ince yerinden,
  3. Kalça (Yalnızca kadınlar için): en geniş yerinden;

kendinizi kasmadan, rahat şekilde ölçmelisiniz.

Göbek Eritme Yolunda Yapılan Egzersiz Yanlışları 

Önce yanlışı gösterelim, zaten göbeği nasıl eritebileceğimizi anlarız.

ağırlık antrenmanı yağ yakımı

Ağırlık Antrenmanı Yapmamak

Spor salonuna yeni başladıysanız ve yağ oranınız biraz yüksek ise, özellikle göbek bölgenizde göbek eritme ile ilgili problemler yaşıyorsanız genellikle antrenörlerin de yönlendirmesi ile çok fazla kardiyo egzersizlerine maruz kalıyorsunuz.

Maalesef ki yalnızca burada kalmakta bir yanlış var.

Tabii ki kardiyo egzersizleri yapmalısınız fakat ağırlık antrenmanlarının da programınıza eklenmesi gerekmektedir.

Ağırlık çalışmaları ile birlikte kardiyo çalışmasını desteklerseniz çok daha faydalı ve kalıcı sonuçlar elde edeceksiniz. Bununla ilgili 2 şeyi okumanızı rica ediyoruz:

1- Ağırlık antrenmanı mı kardiyo mu daha etkilidir? 

2- Yeni başlayanlar için fitness antrenman programı makalemize gidin ve orayı biraz kurcalayın. Ücretsiz antrenman programımız var. Eğer spor salonuna gitmek istemiyorsanız evde vücut geliştirme – fitness yapabilirsiniz. Hatta kadınlar için fitness makalemiz ve programlarımız bile var. Hepsi ücretsiz!

 

Biz bu programlar için ciddi paralar talep ediyoruz, burada ücretsiz fırsatları değerlendirin! Gerçekten hayatınızı değiştiren şeylere birazcık zaman yatırımı yapın!

Çok fazla karın hareketi uygulamak 

göbek eritme kilo verme

Günümüzde maalesef ki çok fazla karın hareketi uygulamanın göbek eritmede faydalı olacağı düşünülmektedir ki bu büyük bir yanlıştır.

En iyi karın hareketlerini uygulayın, en iyi antrenman programlarını uygulayın, bunlar altta bulunan karın kaslarınızı güçlendirecek fakat açığa çıkarmayacaktır. 

Öncelikle yağ oranınızın belli bir seviyede olması gereklidir ki karın kaslarınız istediğiniz görünümde olabilsin. Yağ yakma ise büyük bir oranda beslenme ile gerçekleştirilmektedir. 

İşe yaramayan karın hareketleri uygulamak

Spor salonuna yeni başladınız ve salonlarda maalesef ki profesyonel olmayan hocalarla dolu. Bu antrenörler sizi gereksiz egzersizlere yönlendirebilirler.

Bir önceki maddede söylediğimiz gibi ne çok karın çalışmanın bir faydası var, ne de bu çalışmalarda uygulanan bir çok gereksiz karın hareketinin faydası var, işte bu yüzden size yardımcı olacak eğitimcilerin profesyonel olup olmadıklarına dikkat edin! 

YouTube player

Yağ yakımı için acele etmek 

Kim istemez ki istenilen her şeyin çabucak olmasını…

Fakat her işte olduğu gibi yağ  yakma ve göbek yağlarını eritmeiçin de istikrarlı, kararlı, disiplinli şekilde ilerlemek önemlidir.

Çabuk halletmeyi düşünmek yerine uzun vadede sağlığınızdan ödün vermeden doğru yöntemler ile ilerlemek sizler için çok daha faydalı bir yol olacaktır. 

göbek yağları

Bu iş iki hafta veya bir ay sürmeyecektir, birçok şeyi doğru yaptığınız zaman hem sağlık açısında hem de görüntü açısından bir süre sonra istediğiniz seviyelere yavaşça gelmeye başlayacaksınız. Özellikle bu yolda acele etmek yerine kararlı şekilde ilerlemeyi aklınıza koyun! 

Göbek Eritme Yolunda Yapılan Beslenme Yanlışları 

Çok düşük kalori almak

Kilo verme ve göbek eritme için yaktığımızdan daha az kalori almalıyız.

Çoğu birey bu durumda çok düşük kalori alarak hızlı sonuca ulaşmaya çalışıyor. Fakat çok düşük kalori aldığımızda kas kaybı yaşamamız ve dolayısıyla metabolizmamızın yavaşlama ihtimali var. Başta yağ yakmamızı sağlasa da kaloriyi daha da düşürmek zor olacağı için duvara toslayabiliriz.  

Fitness beslenme makalemizdeki adımları takip ederek, günlük kalori ihtiyacını öğrenip, bu ihtiyacın 250-500 kalori altında beslenmemiz yeterli olacaktır. Sonra kilomuzu ve ölçümlerimizi takip ederek kademe kademe kalori kısmalıyız. 

Süreci yeterince takip etmemek 

Göbek eritme yolunda dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan biri süreci takip etmek olacaktır. Belimizin ne kadar inceldiğini, kilomuzun nasıl değiştiğini takip etmeliyiz. Bu sayede beslenmemizi değişimimize göre güncelleyebiliriz.

 göbek yağları için tavsiyeler

Haftalık veya 10 günlük aralarla ne durumda olduğumuzu denetlememiz çok önemli. Haftadan haftaya yağ oranımızı ölçmeliyiz çünkü kilo vermesek dahi yağ yakıyor ve kas geliştiriyor olabiliriz.

Bu sayede yağ yakıyorsak diyetimizi değiştirmemiz gerekmediğini anlayabildiğimiz gibi istediğimiz gibi bir değişim olmuyorsa, diyetimizi değiştirebiliriz. Bu sayede sürekli istediğimiz sonuca göre planlama yaptığımızdan emin olabiliriz. 

Düşük protein almak 

Kilo vermek, göbek eritmek ve yağ yakmak için yeterince protein aldığımızdan emin olmamız önemli.

Yüksek protein diyetleri daha tok hissetmemizi sağlayacaktır, kaslarımızın gelişmesini destekleyeceği için metabolizmamızı da yüksek tutacaktır. 

göbek eritme diyeti

Güzel haber düşündüğümüzden daha az proteine ihtiyacımız var.

Protein yazımızı okuyarak ne kadar protein almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Minimum olarak o değerde protein alımı sağlayabildiğimiz sürece herhangi bir problem kalmayacaktır. 

Makro Besinleri Doğru Dağıtmamak 

Makro besinler; protein, yağ ve karbonhidrat kalori değerleriyle aldığımız genel kaloriyi oluşturur.

Bu makro besinlerin dağılımını doğru yapmamız önemli. Karbonhidratı çok yüksek tutmak veya çok az yağ almak gibi yanlış makro besin düzenleri göbek eritmemizi zorlaştırabilir.  

Makroları düzgün ayarlamak için ve genel beslenmeyle ilgili daha çok bilgi almak için “Ağırsağlam Beslenme Rehberi”ne geçebilirsiniz. 

Çok şeker tüketmek 

Çok şeker tüketmek enerjimizi anlaşılabilir şekilde düşürecektir. Şeker ani enerji kaynağı olsa da insülin hormonu çok salgılandığında kan şekerimizin gün içinde dalgalı bir hareket yapmasına sebep olacaktır. Bu durum da gün içinde kendimizi zaman zaman çok yorgun hissetmemize sebep olur.  

İnsülinin çok salgılanması yağ depolanmasını arttıracağı gibi, fiziksel aktivitemizi de düzgün uygulamamıza engel olabilir. İnsülini düşürmek için intermittent fasting diyetini deneyebilirsiniz. 

İnternet ve Televizyon Reklamlarına Dikkat!  

İnternette ve bir çok tv programında yağ yakmakgöbek eritmekkarın kası yapmak vb. gibi reklamlar ile birçok antrenman ürünü vb. ürünler satılmaktadır. Bu ürünler ile ilgilenmemenizi öneriyoruz, çoğu işe yaramaz ve sadece pazarlama için satılan ürünlerdir. 

Motivasyonunuzu Kaybetmeyin! 

Hepimiz hedefimize giden yolda motivasyonumuzu kaybedebiliriz. Bunu engellemek için bir arkadaşımızı hedefimize dahil edebiliriz. Birlikte gelişimi takip edip destek olabiliriz.

Bunun yanında ölçümlerimizi ve değişimimizi yazılı ve resimli olarak arşivleyebiliriz. Bu sayede ne kadar göbek erittiğimizi ve ne kadar kilo verdiğimizi görüp, motivasyonumuzu yüksek tutabiliriz. 

kas geliştirme ve yağ yakma

Hızlı Yağ Yakımı ve Doping Kullanımı 

Maalesef ki bir çok sporda olduğu gibi vücut geliştirme ve fitnessta da doping kullanımı mevcuttur.

Spora yeni başlayan bir bireyseniz bu maddelerin neler olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Bu maddeler supplement değildir. Vitamin, mineral, protein tozu gibi şeyler değiller.

Bunlar doping, hormon iğneleri!

Hem salondaki BROlar (Ağırsağlam sözlüğe göz at.) hem de profesyonel olmayan ve insanları yanlış yönlendirebilen eğitimci diye tabir ettiğimiz, fakat eğitimci olmayan kişiler sizleri yanlış yola sürükleyebilirler.  Sağlığınız ile ilgili problemler yaşayabilirsiniz.

 

Özellikle hızlı yağ yakımıhızlı göbek eritme gibi vaatler ile sizlere belirli ilaçları satmaya çalışabilirler veya önerebilirler. Bu gibi durumlarda çok dikkatli olun! Göbek yağları dünyanın sonu değil; bir şeyi riske atmaya değmez. Size önerdikleri, satmaya çalıştıkları maddelerin ne olduğunu iyice araştırın. Yağ yakımına yönelik bu maddelerin çoğu aşırı termojeniktir ve vücuda ciddi zararları bulunmaktadır. 

Ayrıca çabuk göbek eritme gibi bir düşünceniz olmasın. Spor isktirar, kararlılık ve sabır ister, her şeyden önce düzenli bir beslenmeniz ve doğru antrenman sisteminiz olur ise bu tarz maddelerin kullanımına ihtiyaç duymazsınız. Acele etmeden kararlılıkla devam edin, ancak bu şekilde gelişim sağlayabilirsiniz.

Profesyonel koçlarımızla sana özel antrenman, beslenme programı ve günlük iletişim için bize katıl!Yerimi Ayır!
+