Ağırsağlam Özet: Mass Gainer (Karbonhidrat Tozu)

Kilo almak için mass gainer o haşmetli kapıları oturduğunuz yerden size açmaz; fakat kilo almak için ihtiyacınız olan kalori, protein ve karbonhidratı size sağlayabilir. Mass gainer için ne dünyanın en sağlıklı gıdası, ne de sağlıksız bir gıda diyebiliriz. Kaliteleri, tercih ettiğiniz ürüne göre değişir. İştahsız veya aceleciyseniz mass gaineri öğün yerine kullanabilirsiniz.

Mass Gainerin Kullanım Amacı ve Faydaları

Kilo aldırıcı etkisi olan mass gainerin amacı diyete fazladan karbonhidrat, yani besin sağlamaktır. Bu yüzden karbonhidrat tozu olarak da adlandırılırlar. Kas geliştirmek ve kilo almak için vücuda ihtiyacı olan miktarın üzerinde besin sağlamak gerekir. Günlük kalori ihtiyacınızı hesapladıktan sonra bunun %10, %15 kadar fazlasını vücuda düzenli olarak sağlarsanız kilo alırsınız.

Kilo aldırıcı mass gainer yoğun içerikleri ile kolay şekilde besin sağlar. İçinde protein, vitamin, mineral, kreatin, aminoasit ve enerji ihtiyacınızı karşılayacak karbonhidrat bileşenleri bulunur. En önemli özellikleri de iştahı iyi olmayan insanlara kolay ve hızlı şekilde likit besin sağlamalarıdır. Hiçbir besinin kendiliğinden kilo aldırma veya kilo verdirme gibi bir yeteneği yoktur, miktarlarının ne olduğu önemlidir. Bu yüzden kalori takibi önemlidir.

Mass gainer ile aldığınız kilonun kas mı yağ mı olacağı, ürüne değil kişiye bağlıdır.

Ağırsağlam’ın önerdiği şekilde kilo alırsanız, egzersiz yaparsanız; aldığınız kilolar kas kütlenizi ve performansınızı artırır. Hızlı kas yapma ümidi ile karbonhidrat tozunu gerektiğinden fazla miktarda alırsanız, vücut doğal olarak bu fazla enerjiyi yağ dokusuna dönüştürecektir.

Mass Gainer Sağlığa Zararlı Mı?

Kilo aldırıcılar besinlerden üretilir; sentetik değil, doğaldır. Üretildiği besinler ne kadar sağlıklıysa, tozu da o kadar sağlıklıdır. Ürünler arasında kaliteyi belirleyen faktör de budur. Pizza, ekmek, kola gibi gıdalardan daha zararlı şeyler değillerdir; fakat içeriklerinde alerjen bileşenler olabilir, örneğin süt gibi.

Tıpkı diğer tüm gıdalar gibi karbonhidrat tozunun miktarını kontrol edip bilinçli şekilde tüketmezseniz, yağlanırsınız.

Kilo Almak için Mass Gainer Nasıl Kullanılır?

Miktar olarak, kilo almak için günlük kalori ihtiyacınızı tamamlamak için gereken ne kadarsa, o kadar alabilirsiniz. Çok fazla alırsanız, çok fazla kas yapamazsınız. Yağlanırsınız. Akıllıca kullanın.

Zamanlama adına bir kuralı yoktur, zamanlama manipülasyonları size ekstra kas eklemeyecektir. Günün sonunda aldığınız kalori ve protein miktarı önemlidir. Yoğun kalori içeriği ve dengeli bileşenleri ile kilo aldırıcı mass gainer öğün yerine geçebilir.

Kilo Almak için En iyi Karbonhidrat Tozları:

muscletech premiumMuscletech Premium Mass Gainer

Servis başı 1273 kalori, 53 gram protein, 5 gram kreatin, 2 gram BCAA ve glutamin içerir.

5440 Gr, 16 servis

 

 

Optimum Serious Massserious mass

Servis başı 1250 kalori, 50 gram protein, 1 gram kreatin, 1 gram glutamin içerir.

2725 gram, 8 servis.

 

 

nutrade weight gainerNutrade Gainer

Servis başı 400 kalori, 15 gram protein, BCAA, düşük şeker ve glisemik indeks.

4500 gram, 45 servis.