Mass gainer, Kilo almanın haşmetli kapılarını oturduğunuz yerden size açmaz, fakat kilo almak için ihtiyacınız olanları size sağlayabilir. Ne dünyanın en sağlıklı gıdası, ne de sağlıksız bir gıda diyebiliriz. Kaliteleri tercih ettiğiniz ürüne göre değişir. İştahsız veya aceleciyseniz öğün yerine kullanılabilir.

Yardıma mı ihtiyacın var?

Ağırsağlam’da her şeyi ücretsiz olarak kullanabileceğin şekilde hazırladık. Ancak yardıma ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan, bizi koç olarak tutabilirsin!

Koçluk Hizmeti Al!

Kilo Aldırıcıların Kullanım Amacı ve Faydaları

Kilo aldırıcı tozların amacı diyete fazladan besin ve kalori sağlamaktır. Kas geliştirmek ve kilo almak için vücuda ihtiyacı olan miktarın üzerinde besin sağlamak gerekir. Günlük kalori ihtiyacınızı hesapladıktan sonra bunun %10 %15 kadar fazlasını mass gainer ile vücuda düzenli olarak sağlarsanız kilo alırsınız.

Kilo aldırıcı supplementler yoğun içerikleri ile kolay şekilde besin sağlar. İçinde protein, vitamin, mineral, kreatinaminoasit ve enerji ihtiyacınızı karşılayacak bileşenler bulunur.

Normal besin tüketmek yerine mass gainer kullanmanın sebebi daha sporculara kolaylık sağlaması diyebiliriz. Yoğun spor yapan ve çok kalori harcayan sporcuların enerji ihtiyaçlarının üstüne sadece yemek yiyerek çıkmaları oldukça zor olabilir. Bu tarz durumlarda kilo aldırıcılar işe yarayabilir. En önemli özellikleri de iştahı iyi olmayan insanlara kolay ve hızlı şekilde likit besin sağlamalarıdır.

Hiçbir besinin kendiliğinden kilo aldırma veya kilo verdirme gibi bir yeteneği yoktur, miktarlarının ne olduğu önemlidir. Bu yüzden kalori takibi önemlidir.

Bu ürünlerle aldığınız kilonun kas mı yağ mı olacağı, ürüne değil kişiye bağlıdır. Ağırsağlam’ın önerdiği şekilde kilo alırsanız, egzersiz yaparsanız, aldığınız kilolar kas kütlenizi ve performansınızı artırır. Hızlı kas yapma ümidi ile gerektiğinden fazla miktarda alırsanız vücut doğal olarak bu fazla enerjiyi yağ dokusuna dönüştürecektir.

biceps kilo almak

Kilo Aldırıcılar Sağlığa Zararlı Mı?

Kilo aldırıcılar besinlerden üretilir, sentetik değil, doğaldır. Üretildiği besinler ne kadar sağlıklıysa, tozu da o kadar sağlıklıdır. Ürünler arasında kaliteyi belirleyen faktör de budur. Pizza, ekmek, kola gibi gıdalardan daha zararlı şeyler değillerdir. Fakat içeriklerinde alerjen bileşenler olabilir, örneğin süt gibi. Tıpkı diğer tüm gıdalar gibi miktarını kontrol edip bilinçli şekilde tüketmezseniz, yağlanırsınız.

Kilo Almak İçin Mass Gainer Nasıl Kullanılır?

Kilo aldırıcıların kalori değerleri çok yüksektir. Bazı ürünler bir serviste 1200 kaloriye kadar çıkabilir. Bu yüzden kullanırken kalori takibi yapmak mantıklı olacaktır. Aksi takdirde yaktığınızdan 1000-1500 kalori daha fazla alarak hızlı bir şekilde yağ depolayabilirsiniz.

Kalori takibini nasıl yapacağınızı öğrenmek için videomuzu izleyebilirsiniz. Bulk dönemi yazımızı da ziyaret ederek kilo almak için ne kadar kalori almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Miktar olarak, kilo almak için günlük kalori ihtiyacınızı tamamlamak için gereken ne kadarsa, o kadar alabilirsiniz. Çok fazla alırsanız, çok fazla kas yapamazsınız. Yağlanırsınız. Akıllıca kullanın.

Zamanlama adına bir kuralı yoktur, zamanlama manipülasyonları size ekstra kas eklemeyecektir. Günün sonunda aldığınız kalori ve protein miktarı önemlidir. Yoğun kalori içeriği ve dengeli bileşenleri ile kilo aldırıcılar öğün yerine geçebilir. Fakat bütün beslenmenizi kilo aldırıcılarla oluşturmanızı önermiyoruz. Et, sebze, tahıl, baklagiller gibi tam besinleri tüketirseniz, gerekli kaloriye ulaşmak için yardımcı olarak kullanabilirsiniz.