EN İYİ FİTNESS GİYİM VE AYAKKABILAR

Fitness giyim erkek veya kadın için modanın ötesinde fonksiyonellik de içeriyor. Yani bugün Nike Metcon gibi giydiğiniz bir crossfit ayakkabısı ile daha iyi bir sporcu olabilirsiniz. Teri dışarı atan, ısıtan fitness tişört, kuru tutan fitness atlet derken spor kıyafetleri bir teknoloji olmuş durumda.

Biz bu makalede spor ayakkabı nasıl seçilir, seçerken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir, spor çantası, deadlift ayakkabısı, fitness atlet en kaliteli en şık nereden bulabilirsiniz derledik.

Burada gerçekten kaliteli bilgi vermeye çalışıyoruz ve kaliteli ekipmanları seviyoruz, bazı linklerden para kazanıyoruz ve hatta kendi mağazamızda fitness giyim ürünleri de var; ama amacımız tamamen bunlardan bağımsız olarak size yardımcı olmak. Anlaştığımıza göre başlayalım!

 

Nike Metcon 3 antrenman ayakkabı incelemesi sponsorlu içeriktir. Ağırsağlam inceleme; ağırlık çalışan, kaslanmak, güçlenmek ve kondisyon kazanmak isteyen sporculara, fitness tutkunlarına ve crossfit sporcularına hitap eden bir incelemedir. 

Spor Ayakkabısı Seçimi Neden Önemli?

Ağırsağlam antrenman için doğru ayakkabı seçimi çok önemli, buna rağmen salonlarda insanlar yürüyüş ayakkabıları ile squat, deadlift yapmaya çalışıyorlar. Ağırsağlam sporcular için görüntü, performanstan daha sonraki bir endişe olmalı. Ancak spor salonlarına giden insanların büyük çoğunluğu iyi ayakkabının özelliklerini bilmiyor bile.

Alacağınız ayakkabının fiyatı, görüntüsü, markası konusunda endişe etmeden önce 3 önemli noktaya dikkat etmelisiniz. Bu 3 nokta olumlu olduktan sonra istediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz. Nike Metcon 3 öncelikle bu 3 önemli noktaya sahip olduğu için; bunun üzerine şık ve dayanıklı olduğu için ağırsağlam bir antrenman ayakkabısı.

Spor ayakkabısının taban materyaline dikkat!

Antrenman ayakkabısı için en önemli şey ayakkabının taban materyali. Eğer tabanı sert bir ayakkabı tercih ediyorsanız yere daha sağlam basacaksınız. Uygulayacağınız güç zeminle ayakkabı tabanı arasında kaybolmayacak. Yerden daha iyi destek alabileceksiniz. Otomatikman daha stabil bir vücut, daha az sakatlık riski ve daha güçlü kuvvetli ağırlık çalışması ile size geri dönecek.

Uzun süre antrenman yapmış sporcuların özellikle dikkat etmesi gereken bir konu bu. Antrenmana yeni başlayan biri muhtemelen koşu ayakkabısı ile de antrenman yapabilir. Ancak özellikle vücut ağırlığı kadar ağırlıklarla boğuşmaya başladığında muhtemelen artık bir şeylere dikkat etmeye başlamalıdır. Bu yüzden güç ve kondisyon koçları ayakkabı konusunun üzerinde çok dururlar. Ayrıca doğru taban materyali doğru postürü korumamıza yardımcı olur.

Nike Metcon 3’ün ağırlık çalışması için sağlam tabanı; koşu veya sıçrama gibi atletik faaliyetler için esnek burun yapısı antrenmanlarınızı daha verimli yapmanıza yardımcı olur.

romaleosSpor ayakkabısının topuk yüksekliğine dikkat!

Topuk yüksekliği hareket mekaniğini direkt olarak etkileyen önemli bir faktör. Birazcık yüksek topuk yaptığınız squatı bambaşka hissettirebilir. Bu noktada kendinizi iyi tanımalı ve amacınıza göre bir topuk tercih etmelisiniz.

Yüksek topuklu ayakkabılar, dizleri daha öne sürmeye yardımcı olur. Örneğin Squat, Lunge gibi egzersizlerde Quadriceps kaslarını daha aktif kullanmanıza yardımcı olurken; Deadlift gibi Quadricepsi çok fazla karıştırmak istemediğiniz egzersizlerde problem yaratabilir.

Bu sebeple genellikle yere yakın topuklu ayakkabılar deadlift için, yüksek topuklu ayakkabılar squat için önerilir. Yüksek topuklu bir halter ayakkabısı arıyorsanız Nike Romaleos 3 çok iyi bir tercih olabilir; ancak Metcon 3 daha genel olarak tek bir ayakkabıda alabileceğinizin maksimumunu verir.

Spor ayakkabısının bedenine dikkat!

Ne tip bir ayakkabı alırsanız alın, antrenmanda ayağınızı biraz daha sıkan bir bedeni tercih edin. Bu sıkılık rahatınızı bozacak kadar olmak zorunda değil; fakat normal ayak numaranızdan bir veya yarım numara küçük beden tercih edin.

Eğer bağcıkları çözmeden ayakkabıyı giyebiliyorsanız, numara büyük. O ayakkabıyla antrenman maksimum verimde olmayabilir.

Nike Metcon 3 Ekstra Nelere Sahip?

Metcon bir antrenman ayakkabısı olmanın gerekliliklerini yerine getiriyor. Genel olarak tek bir ayakkabı alayım, her antrenman giyerim diyorsanız iyi bir model. Nike markasının kalitesi, Metcon’un şıklığı gibi konuları sizin takdirinize bırakıyorum, fakat ayakkabının dayanıklılığı konusunda oldukça sağlam hissettirdiğini söyleyebilirim. Şahsen halter ayakkabım olmasına rağmen squat da dahil olmak üzere tüm antrenmanlarda kullanmayı düşünüyorum. Ağırsağlam kanalını takip ettikçe deneyimlediğim diğer noktaları da sizinle %100 dürüst şekilde paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.

nike metcon

Nike Metcon 3 fiyatlarını incelemek veya satın almak için buraya tıklayın!

Ağırsağlam Antrenman için Diğer Nike Ürünleri

Nike ile Metcon’u konuştuk; ancak antrenman için giyim alışverişi yapmak isterseniz, videoda belirttiğim gibi kendi tercih ettiğim diğer ürünleri de burada listeleyeceğim.

Nike Çantalar

nike ayakkabı çantasıAntrenmana giderken büzgülü sırt çantaları, poşet vb. kullanmak yerine şık ve kullanışlı bir çanta arıyorsanız Nike Alpha Adapt Ayakkabı Çantası oldukça kullanışlı. Ayakkabınızı, çorabınızı, dizlik, bileklik, diz sargısı gibi aksesuarları beraber taşıyabilirsiniz.

 

nike çantaÖzellikle powerlifting ile ilgileniyorsanız kemeri, çeşit çeşit ayakkabısı, dizliği, şortu, taytı vb. derken adeta göç hayatı yaşayabiliyorsunuz. Nike Vapor Speed Antrenman Çantası: 15 inch bilgisayar, kamera, yemek kabı, shaker, kemer, 2 ayakkabı, birçok çorap, şort vb. gibi ürünle sadece antrenmana değil; okula, işe, seyahate hatta savaşa bile sizi hazırlar. Sırt çantası olduğu için boynunuzu, sırtınızı tek taraflı ağrıtmaz. Bu listede en beğendiğim ürün. Tebrikler.

Nike Antrenman Alt Giyim

nike eşofmanNike Flex Eşofman Altı, kesimi fit, kumaşı esnek bir eşofman. Antrenman yaparken rahatsız etmiyor, vücudu atletik gösteriyor. Eşofman seviyorsanız, bu eşofmanı da kesinlikle seversiniz.

 

 

nike şortNike Flex Şort, tıpkı eşofman gibi fit kesimli, esnek, rahatsız etmeyen, vücut hatlarını iyi gösteren bir şort. Çok kısa bir ürün değil, çok uzun bir ürün değil. İdeal antrenman şortu.

 

 

nike taytNike Pro Antrenman Taytı, antrenman yaparken gerçekten rahat hissetmek isteyenler için gayet iyi bir ürün. Fiyatı, kalitesi, dayanıklılığı oldukça iyi. Ben şahsen tayt giymeyi seviyorum, üzerine şort da giymiyorum. Eğer bu şekilde rahatsız oluyorsanız şort giyebilirsiniz. Taytların antrenmandan yenilenmeyi hızlandırdığına dair söylentiler olsa da bunların çok etkili olacağını sanmıyorum. Rahat hissetmek için iyi bir antrenman kıyafeti.

Nike Antrenman Üst Giyim

nike atletNike Breathe Atlet, klasik tişörtlerden ve bro atletlerinden uzak kalmak ama ağırsağlam kollarınızı göstermek istiyorsanız oldukça kaliteli bir ürün. Çok kolay bulunan bir model değil.

 

 

nike hoodieNike Dry Kapüşonlu, yaz kış antrenmanda giyilebilecek bir üst modeli. Terleseniz de bunaltmıyor ve iyi hissettiren bir dokusu var. Cebine telefonunuzu sabitleyebiliyorsunuz ve müzik dinleyerek antrenman yaparken, dışarda koşarken hoşunuza gideceğini düşündüğüm bir ürün. Ben baya üzerimden çıkarmıyorum.

 

 

Ağırsağlam Mağazayı Keşfet!

Tüm Ürünler!
Kontenjanlar bitmeden! Sana özel antrenman ve beslenme programları için!Koçluk Al!
+

Send this to a friend

Burda harika bir şey var: En İyi Fitness Giyim Ürünleri ve Fitness Ayakkabıları! Link de burada: https://www.agirsaglam.com/fitness-giyim-ayakkabi/