Yağ Yakıcı: Ağırsağlam Özet

Yağ yakıcı supplementler yağ yakımını hızlandırarak kas kütlenizi ortaya çıkarmanıza bir miktar yardımcı olabilir. Genel olarak sağlıklı gıdalardır.

Yağ Yakıcıların Kullanım Amacı ve Faydaları

Yağ yakıcıların amacı vücudun yağ dokusundan kurtulmasına yardımcı olmaktır. İçeriğindeki bileşenler sayesinde bunu birçok farklı yönden destekleyebilirler; iştahı azaltma, yağ asitlerini taşıma, metabolizma hızlandırma gibi.

Yağ yakıcı genel bir isimdir, üründen ürüne göre bileşenleri de değişmektedir ve yukarıdaki durumları çok iyi gerçekleştiren; ancak sağlığınıza zarar verecek bileşenler de legal veya illegal şekilde yeryüzünde bulunmaktadır.

Ağırsağlam olmak adına; sağlığımızdan çalan değil de, sağlığımıza ekleyen bileşenleri inceleyelim:

Kafein: Metabolizmayı hızlandırmada ve yağ yakımında verimli olan, yaygın kullanılan bir maddedir, fakat uyarıcı faydaları bir süre sonra aynı etkiyi vermeyebilir. Vücut kafeine tolerans oluşturup aynı etkiyi vermeyebilir.

Yeşil Çay Ekstresi: Metabolizmayı canlandırması ve yağ oksidasyonunu artırması nedeniyle yağ yakmaya faydalı olur. Bunun dışında vücuda oldukça faydalıdır.

Cayenne Pepper: Anti-kanser, antibakteriyel, kalp sağlığını artırıcı, sindirime ve yağ yakmaya yardımcı bir üründür. Arnavut biberi olarak da geçer.

L-Tyrosine: Noradrenaline ve dopamine artışına yardımcı olarak stresi azaltır. Genel olarak vücudun daha iyi çalışmasına yardımcı olur ve iştahı azaltır.

Synephrine: Metabolizma hızlandırıcı ve serbest yağ asitlerini artırarak yağ yakımına yardımcı bileşendir. Turunç özü olarak da geçer.

L-Carnitine: Yağ asitlerini mitokondriye taşıyan bir aminoasittir. Sinir sistemini ve beyni güçlendirir, fakat yağ yakımına etkisi tartışılabilir. Kimi insanlar ve araştırmalar verimli bulurken, kimi araştırmalara göre yağ yakımına etkisizdir. Yeterli hayvansal protein alamayanlar için verimli olabilir.

CLA: Bir yağ asididir. Metabolizmayı hızlandırır ve iştahı azaltır. Bağışıklığı güçlendiren, kalp sağlığına yardımcı bir üründür, fakat yağ yakımında doğrudan çok etkili diyemeyiz.

Yağ Yakıcı Sağlığa Zararlı mı?

Yüksek dozlarda alınması baş dönmesi, kusma, karın ağrısı ve ishale neden olabilir. Bunun dışında sağlıklı ve dengeli şekilde spor yaparak kullanıldığında incelediğimiz yağ yakıcılar için endişe edilecek pek bir durum yoktur.

Yağ Yakıcı Nasıl kullanılır?

Üründen ürüne kullanımı değişebilir. Bunun için ürüne göre kullanım belirlemek gerekir. Fazla almanın mantıklı olmadığını bilmeniz gerekiyor.

En iyi Yağ Yakıcılar

 

Grenade Thermo Detonatorgrenade thermo

İyi oranda yeşil çay, turunç, acı biber, yeşil kahve, fenilalanin içerir. Kafein miktarı biraz fazla gelebilir bu yüzden dozu ürünün tavsiye ettiğinden az alarak başlatabilirsiniz.

100 kapsül, 50 servis.

 

 

thermo l karnitinHardline Thermo L-Karnitin

L-Carnitine ve kafein içerir. Fiyat – performansı iyi, sıvı karnitin.

33 servis.

 

 

weider l carnitineWeider L Carnitine Liquid

Saf karnitin, C vitamini içerir. Spor salonuna tüm kutuyu götürmenize gerek kalmadan ampüllerle kullanabilirsiniz.

20 servis.

Yardıma mı ihtiyacın var?

Ağırsağlam koçluk hizmetlerine göz atabilirsin. 3 koç birden Ağırsağlam olman için seninle ilgilensin!

Koçluk Hizmeti Al!