ADRESE TESLİM DİYET YEMEK SERVİSİ TECRÜBEMİZ, NEDEN HARİKA?

Adrese teslim diyet yemek servisi bir süredir ekip olarak denediğimiz bir hizmet. Yüksek proteinli sporcu menüsü ile FitChef’i denedik, burada da geniş çaplı yorum yapıyoruz.

Tecrübelerimize başlamadan önce, Ağırsağlam ekibi olarak birçok markanın menülerini inceledik.

Ancak sonunda ekibimizden Yüksel, Emre ve Furkan ile beraber FitChef ile beslenmeye karar verdik. Bunun sebebi Fit Chef’in sporcular için daha uygun olduğunu düşünmemiz.

Eğer sporcu bakış açısıyla bu hizmetleri araştırmıyorsanız, buradaki bazı tecrübelerimiz size yardımcı olmayabilir. Zayıflama, dengeli beslenme ve yüksek proteinli gibi seçenekler arasından bize en uygun olanı yüksek proteinliyi seçtik. Siz size uygun olanını seçebilirsiniz.

Ancak buradaki tüm yorumlar genel olarak diyet yemek paketleri hakkında fikir almanız için iyidir.  Takdir sizin. Yorumlarda bize istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Diyet Yemek Servisi Nedir?

diyet yemek servisiDiyet yemek servisi, kapıya yemek servisidir; ancak diyet yemekleri içerir.

Sizin diyetiniz veya sportif amaçlarınız için diyetisyenler ve buna uygun aşçılar tarafından hazırlanır ve bir abonelik halinde, her sabah kapınıza kadar tüm günün yemeği gelir. Sonra siz bu yemekleri gün içinde diyetisyenin belirttiği gibi tüketirsiniz.

Uzun zaman önce bu servisi fark etmiş, ancak bir şekilde başlamamıştık. Bugün kendimize kızıyoruz. Bu blogu yazarken yaklaşık 3 aydır FitChef ile besleniyoruz. Dilerseniz şimdi faydalı bulduğumuz ve olumsuz olduğunu düşündüğümüz yorumlarımıza başlayalım.

Yemek Aboneliği Faydaları

Fayda 1: Kalori-makro saymaya son!

Biz ekip olarak zaten kalori sayma konusunda problem yaşamıyorduk. Bununla ilgili Fitness Beslenme makalemizi ve Günlük Kalori Hesaplama sayfamızı inceleyebilirsiniz. Buradaki gibi her gün Fatsecret uygulaması ile kalorilerimizi takip ediyoruz.

Hala bunu takip ediyoruz. Ancak diyet yemek servisi ile kalorileriniz zaten diyetisyen tarafından hazırlanan yemeklerle geldiği için her gün ayrıca hesap yapma derdiniz kalmıyor.

Ne yediğinizi biliyorsunuz. Bu özellikle kalori makro hesaplama işlerinde yeni olanlar için büyük nimet olabilir. Birçok online koçluk danışanımız ve sporcularımız da yemek aboneliği servislerini denedi ve yakından gördüğümüz için iyi olduğunu biliyoruz.

Sporcu menüsü, yüksek protein ihtiyacınızı karşılamanız; definasyon döneminde düşük kaloriyi yüksek proteinle tutturmanız için muazzam.

Eğer bir alerjiniz, intoleransınız varsa, bunu yine diyetisyen ile paylaşarak kendinize en uygun planı hazırlatabilirsiniz.

Fayda 2: Çeşitli ve lezzetli yemekler

Diyet yapanların belki de en büyük derdi, çeşitli yiyememek.

Tecrübeyle sabit, günün sonunda yine ne yesekten başlayıp, tavuk pilavdan çıkıyorduk. Gördüğümüz üzere birçok sporcu da benzer sorundan muzdarip.

Yemek konusunda çok hünerli değilseniz özellikle diyet yemeklerini sağlıklı ve lezzetli; her gün aynısını yememek için de çeşitli yapmak çok zor olabilir.

Adrese teslim diyet yemekleri bize bu konuda çok yardımcı oldu. Bir yediğimizi bir daha uzun süre yemiyoruz.

Ama sorun şu ki, bir yediğimizi de çok beğeniyoruz, uzun süre tekrar yiyememek üzüyor.

Yemeklerden birkaç fotoğraf koyarak destekleyelim.

Fayda 3: Pratik!

Sen nereye yemek oraya, bulaşık yok, yemek yapma derdi yok!

İnsan beyni ne kadar gelişmiş olursa olsun, karar vermek çok zor bir eylem.

Profesyonel sporcu olup aynı zamanda mühendislik okuyan, aynı zamanda da Ağırsağlam’ı yürütmeye çalışan biri olarak bazen o gün ne giyeceğime karar verirken bile canım çıkıyor.

İnsanın sınırlı dikkati ve iradesi var. Bu iradeyi sizin için daha önemli olan şeylere karar vermekte kullanabilirsiniz.

Ben her gün ne yemek yapacağımı bırakın, Yemeksepeti’nden sipariş vermekte bile kararsızlık yaşıyor vakit kaybediyordum.

Eğer yoğun bir hayatınız varsa, özellikle İstanbul şartlarında ne demek istediğimi biliyorsunuz.

Buna bulaşığı, sofra kurmasını kaldırmasını da ekleyin; kısacası yoğun birinin ilgisini vermesi gereken daha önemli şeyleri olabilir. Her işi uzmanına bırakmak lazım.

Bu video birazcık sorunumuzu anlatmamızda yardımcı olabilir:

Fayda 4: Daha ucuz!

Diyet yemek servisi fiyat olarak pahalı gelebiliyor ama İstanbul’da marketten evime aldığım ve kendi yaptığım yemeklerde bile günde 50 tl harcadığımı fark edince bu dank etti.

FitChef’ten bizim aldığımız menü günde 64 tl.

Evime alıp yaptığımda, saatlerimi harcamama rağmen 40 tl den ucuza getiremedim.

Üstelik hayat şartları, bazen dışardan söylemek zorunda kalıyoruz; hem sağlıksız, makrolara uymayan şeyler yemek zorunda kalıyoruz hem de bu sefer günde 80, 90 liraları rahatlıkla geçiyor.

Bu satırları okurken hangi bölgede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama diyet yemek servisi fiyat olarak rasyonel olarak bakınca çok ucuz.

Tüm yemek aboneliği markalarını denemedik, fiyatlarını da bilmiyoruz. FitChef’ten daha pahalısını gördük, ama daha ucuzunu da görmedik. Belki bizim radarımızdan kaçmış olabilir, burada kesin konuşmak uygun olmaz.

Ancak kesinlikle bu servis, bizim gibi tecrübesi olan insanlar için uygun fiyatlı.

Neden mi? İşletme olarak yemek yapmak, evde yemek yapmaktan daha uygun fiyatlı olabilir. Toplu alımlar olur, üretici markanın indirimleri olur, bir şekilde bunu bizden daha ucuza mal ederler. Bu da zaten onların profesyonelliği, bu yüzden çok makul ve mantıklı.

Bonus: Sürekli takip ve iletişim mükemmel!

Yine FitChef adına bunu söyleyebiliriz, ama araştırın diğer markaları tercih ederken bu da önemli bir faktör olacaktır.

Hiçbir zaman ihtiyacımız kalmadı, çünkü sistem bizde sorunsuz işledi. 3 ayda 3 abonede de bir problem yaşamadık.

Biz spor ve beslenme konusunda nispeten bilinçliyiz, hocayız nihayetinde; ancak birçok kişi için diyetisyene telefondan erişebilmek büyük bir avantaj.

Herhangi bir sorununuz olursa, kurye ile ilgili örneğin, erişmek ve probleminizi çözmek çok basittir.

Biz bir problem yaşamadık, ancak zaman zaman teslim saati, yeri gibi sebeplerle kuryeye ulaşmamız gerekti. Hızlıca geri dönüş aldık.

2019 geliyor, bu devirde artık servis çok önemli. Bir iletişim problemi sizin çok değerli vaktinize mal olabilir. Bunları da değerlendirmelisiniz muhakkak.

Olumsuz Yanları Yok mu?

Madalyonun diğer yüzüne bakacak olursak, FitChef ile hiç mi problem yaşamadık? Veya herhangi bir kapıya diyet yemek servisi markasının hiç mi eksik, negatif yanı olmaz?

Olabilir tabii ki, burada sizin kişisel istekleriniz ve durumunuz çok önemli.

Ancak şöyle bakacak olursak birkaç not çıkarabiliriz.

Öncelikle belirttiğimiz gibi biz kurye ile ve günlük gelen yemeklerin kalitesi ile ilgili hiçbir probleme şahit olmadık. Belki bu bizim şansımızdı. Ancak sistem tıkır tıkır işliyor, markalar yıllardır bu sektörde diyebiliriz. Yeni duymuşsanız kuşkulanmanız normal ama markalar baya profesyonel görünüyor. Bunu birçok büyük marka için söyleyebiliriz.

Şahsen benim evimde mikrodalga fırın yoktu, ilk hafta yemekleri soğuk yemenin iyi bir fikir olmadığını fark edince bir mikrodalga fırına yatırım yapmam gerektiğini anladım. Bu negatif bir yorum olarak sayılırsa buyurun.

Ancak yemeklerin geldiği kaplar mikrodalgaya konulabilecek cinsten. Bundan yana 1 dakikadan fazla bir probleminiz olmaz.

Haftasonları da yemek almak isterseniz, 2 günün yemeği Cumartesi gününden geliyor. Bu durumda yemeklerinize 2 günde dolapta saklandığında hiçbir şey olmuyor yine normal şekilde yiyebilirsiniz. Ancak haliyle 2 gün de aynı yemekler gelebiliyor.

Biz pazar günleri de yemek almayı tercih etmiştik, ama sporcu olduğumuz için 2 gün aynı yemeği yemek herhangi bir problem oluşturmadı.

Gördüğümüz en büyük sorun, ister istemez bazı günler yemek israf ettik. Yani tatile vb. gidecekseniz hemen diyetisyenle görüşüp yemeğinizi almamayı tercih edebilirsiniz, bu durumda servis hızlı. Ancak günlük hayat, bazen planlamadığınız şekilde yemekleri israf edebilirsiniz. Buna hassas olanlarımız için bir olumsuz yan diyebiliriz.

Bir başka problem ise, FitChef yalnızca İstanbul’a hizmet veriyor. Adana, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük illerdeki takipçilerimizin bu yönde talepleri olmuştu. Umarız yakın zamanda bu illerde de böyle hizmetler olur ve ihtiyacınız giderilir.

Özetle genel olarak diyet yemek servisinden ve FitChef markasından oldukça memnunuz, hizmetin yeni ve yaygın olmayışı bizce bir problem. Yakın zamanda talebin daha da artacağını düşünüyoruz.

FitChef’e ulaşıp, size ve ihtiyaçlarınıza özel menü çıkarılmasını isterseniz buradan ulaşabilirsiniz: https://www.fitchef.com.tr

Bizden selam söylerseniz, mutlu oluruz. Afiyet olsun!

Ağırsağlam Mağazayı Keşfet!

Tüm Ürünler!
Kontenjanlar bitmeden! Sana özel antrenman ve beslenme programları için!Koçluk Al!
+

Send this to a friend

Burda harika bir şey var: Adrese Teslim Diyet Yemek Servisi Tecrübemiz, Neden Harika?! Link de burada: https://www.agirsaglam.com/diyet-yemek-servisi/