AROMALI YAĞ YAKICI TARİFİ

Yaz sezonunda yağ yakımı ve yağ yakıcı yemek tarifleri karın kaslarının belirginleşmesi için önemlidir ve bununla birlikte antrenmanda olduğu kadar beslenme düzenimize ve içeriğine de dikkat etmemiz gerekiyor. Vücutta yağ yakımını artırıcak ve metabolizmayı hızlandırıcak birçok besin kaynağı doğada hazır olarak bulunuyor.

Yardıma mı ihtiyacın var?

Ağırsağlam’da her şeyi ücretsiz olarak kullanabileceğin şekilde hazırladık. Ancak yardıma ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan, bizi koç olarak tutabilirsin!

Koçluk Hizmeti Al!

 

Aromalı Yağ Yakıcı

Tarifimiz tamamen kahve bazlı bir yemek tarifidir ve bu yemek tarifi farklı tatlar ve farklı kombinasyonlarla ele alacağız. Bu tarifler kahve yani kafein bazlı olduğu için yağ yakımını hızlandıracaktır ve antrenman performansınıza olumlu katkıları bulunacaktır.

Malzemeler

  • Kahve

  • Buz

  • Portakal

  • Tarçın

  • Su

  • Bardak

Portokal Aromalı Cold Brew

Hazırlanış

Kahvemizi french press yardımıyla demliyoruz bir sürahi dolduracak şekilde, içine 4 adet yuvarlak kabuğuyla kesilmiş portakal atıyoruz ve minimum 10 saat demlenmesi ve aroma alabilmesi için buzdolabına koyuyoruz.

Sunuş

Bardağı ilk önce buzla doldurup soğutuyoruz ve bardağın %25 ine su doldurup kalan kısmına Cold Brew tarifini ekliyoruz ve bu kadar.

Tarçın Aromalı Cold Brew

Hazırlanış

Kahvemizi french press yardımıyla demliyoruz bir sürahi dolduracak şekilde, içine 2 dal tarçın koyuyoruz. Tarçın hem kan şekerimizi düzenleyecektir, şeker isteğini azaltacaktır hem de yağ yakımını kafeinle güzel bir kombinasyon içine girecektir. 2 dal tarçını ekledikten sonra 10 saat demlenmesi için buzdolabına koyuyoruz.

Sunuş

Bardağı ilk önce buzla doldurup soğutuyoruz ve bardağın %25 ine su doldurup kalan kısmına Cold Brew tarifini ekliyoruz.

Afiyet olsun

Yağ yakımınıza ve antrenmana performansınızın artması için güzel bir yöntem kullandınız hem sıcak havalarda sizi ferahlatıcak hem de hedeflerinize göre kullanabileceğiniz bir tarifti. Afiyet olsun.

Burak TÜRKYILMAZ