Ağırsağlam Olmanın Farkı


Yıllardır güncel bilimsel verileri sistematik şekilde önce kendi içimizde tecrübe ediyor, sonrasında sizlere sunuyor, sizden aldığımız onbinlerce geri bildirimle sistemimizi yeniden şekillendiriyoruz.

Ağırsağlam’da kas geliştirmek için doping kullanmıyoruz, sıkıcı diyetler yapmıyoruz, keyifle antrenman yapıyoruz ve en iyi şekilde vücut geliştirerek rekorları hedefliyoruz!

Bu sayfada merakla beklenen ve Ağırsağlam atletlerin durmaksızın gelişmesinin sebebi olan programımızı ücretsiz olarak alabilir, yardıma ihtiyacınız varsa size nasıl koçluk hizmeti verebileceğimizi öğrenebilirsiniz.

244.546


YOUTUBE ABONESİ

45.454


INSTAGRAM TAKİPÇİSİ

27M


İZLENME

67.341


PROGRAMLARI UYGULAYAN

Ağırsağlam Takımı


Ağırsağlam atletler de tıpkı sizin gibi başladılar. Daha iyi sonuç almak için Ağırsağlam'ı sıkı takip ettiler, keyifle çalıştılar ve başarılarına başarı kattılar.

Onlar başardıysa, sizi tutan ne?

1- Intensity (Yoğunluk)2- Volume (Hacim)3- Volume (Hacim)
Squat 3x5 Squat 3x15 Hip Thrust 3x10
Paused Bench Press 3x5Romanian Deadlift 3x10Leg Extension 3x10
Overhead Press 3x8Seçmeli Press 3x10Leg Curl 3x10
Facepull 3x20 Z Press 3x10Seçmeli Press 3x5
Paused Deadlift 3x5Şınav 3xmaxSide Raise 3x10
Power Shrug 3x5Facepull 3x20 Facepull 3x20
Rack Pull 3x10Pulldown 4x10Pulldown 3x10
Hammer Curl 3x10Seçmeli Row 3x10Seçmeli Row 3x10
RPE 7-8-9, 3'-5' dinlenmeRPE 6-7-8, 2'-3' dinlenmeRPE 7-8-9, 3'-4' dinlenme

Program Açıklamaları

 • 3 x 5: 3 set, 5 tekrar gibi set x tekrarı ifade eder,
 • RPE 7-8-9: İlk sette 3 tekrar kala, ikinci sette 2 tekrar kala, üçüncü sette 1 tekrar kala seti bırakacak kadar ağırlık kaldırmayı ifade eder. Deneme yanılma ile kendiniz için uygun RPE değerlerini bulacaksınız.
 • 3′, 5′ dinlenme süresini dakika cinsinden ifade eder.

Concurrent Metodu

Concurrent metodu: yoğunluk, hacim ve kondisyon fonksiyonlarının aynı programda eş zamanlı olarak çalışılmasını ifade eder. Detaylı bilgi için antrenman rehberini inceleyin.

Kardiyo

Bu programda kardiyo bir opsiyon değil, zorunluluktur. Antrenman günlerinin dışındaki günlerde en az 1, idealde 2-3 gün kardiyo yapmalısınız. Nasıl kardiyo yapacağınız sizin takdirinizdedir.

Güç Odaklı Çalışma

Bu program bir vücut geliştirme programıdır, kas kütlesi artırmak esas amacıdır. Ancak bunu yaparken güç odaklı çalışılır. Dinlenme aralıkları, RPE değerleri, egzersizlerin uygulanma biçimi güç odaklı olmalıdır. Kasları hissetmek, sıkıştırmak, pump hissetmek ikinci plandadır. Bu konuda daha fazla bilgi için antrenman rehberini inceleyebilirsiniz.

Asistanlar ve Özel Egzersizler

Bu programda asistanların bir kısmı size bırakılmıştır ancak Power Shrug, Rack Pull gibi özel egzersizler programın temelini oluşturur. Bu egzersizlerin uygulama biçimini Ağırsağlam kanalında izleyebilirsiniz.

Core ve Mobilite

Bu programda, her programda olması gerektiği gibi, her gün mobilite egzersizi yapmanız gerekir. Mobilite egzersizleri omuzlarınızı, omurganızı ve esnekliğinizi korumanız ve güçlendirmeniz için elzemdir. Mobilite egzersizlerini Ağırsağlam kanalında izleyebilirsiniz.

Periyotlama ve İlerleme

Bu programda RPE değerleri azaldığında (egzersizler daha kolay geldiğinde) lineer olarak ağırlık artırmalısınız. Seviyenize göre egzersiz sayısını azaltabilir veya artırabilirsiniz. Detaylı bilgi için antrenman rehberini inceleyin.

Ağırsağlam atletlerin diyet anlayışı alışılan uygulamaların aksine yüksek kalori içeriyor. Yağ yakmak için kalori kısmıyoruz, kalorileri yüksek tutarak daha fazla kardiyo yapıyoruz. Bu vücudumuzun daha efektif şekilde enerji tüketmesine yardımcı oluyor.

Protein miktarı birçok vücut geliştirmeci için yüksek alınırken, yapılan çalışmaları takip ederek edindiğimiz tecrübelere göre, yüksek protein için bir çaba göstermiyoruz. Zaten yüksek olan kalori miktarı içerisinde kilonun 2 katı protein miktarına rahatça ulaşıldığı için protein için ekstra endişeye gerek kalmıyor.

Beslenme için genel olarak Ağırsağlam beslenme rehberini takip edebilirsiniz.

Bunun yanında yoğun hayat içerisinde yemek hazırlamak zor olduğu için sağlıklı ve yüksek kalorili tarifler oldukça önemli. Bunun için Youtube kanalındaki tarif videolarını takip edebilirsiniz.

Ağırsağlam atletler için en önemli şey yapılan çalışmaları, müsabakalardaki başarılarla taçlandırmak. Bu sebeple bu programa yarışma dönemlerinde ara vererek “peaking” denilen döneme giriyoruz.

Peaking çalışma hacmini azaltarak performansın maksimize edilmesi anlamına gelir. Normalde, örneğin bu programda olduğu gibi, çalışma hacmi yavaş yavaş artırılarak kas geliştirme hedeflenir. Ancak bu vücudu zamanla yoracağı için müsabaka performansını düşürür. Müsabakaya odaklanmak için bu yorgunluğu atmak gerekir. Bunun için:

 • Asistan egzersizler çıkarılır,
 • Yarışma spesifik egzersizlere ve yarışmaya spesifik tekrar aralıklarına odaklanılır,
 • Teknik çalışmalarına odaklanılır,
 • Yarışma türüne göre ekipman ve aksesuarlar kullanılır.

Program Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bu sistemi başarılı yapan en önemli özelliklerden biri concurrent metodu. Eş zamanlı olarak hacim, yoğunluk ve kondisyon çalışmak vücudunuzu hiç durmadan gelişen bir makineye dönüştürebilir.

Fakat bunu yaparken artan çalışma hacmi, iyi şekinde dinlenme ve yenilenme gerektirir. Bu yüzden artan kardiyolar, artan mobilite çalışmaları, artan kaloriler ve artan dinlenme süreleri bu programın temel parçalarıdır.

Programın iyi geliştirdiğini iddia ettik, ancak aynı zamanda daha fazla efor istediğini de belirtelim. Elbette seviyeye göre basitleştirilip zorlaştırılabilir; ancak çok daha basit formuyla 5×5, 3×5 gibi Ağırsağlam’daki diğer vücut geliştirme programları sizin için daha rahat olabilir.

Bu programlama modeli herkes için. Bir futbolcuda da denedik, memurda da, dünya rekorlu powerlifter da bu sistemi kullandı. Ağırsağlam antrenman rehberi ile bu programı çok daha iyi anlayabilirsiniz.

Full body antrenman tipi, akademik çalışmaların ve yarım asırlık tecrübenin de bize gösterdiği üzere doping kullanmayan sporcular için en iyi çalışma tipi. Detaylı bilgi için antrenman rehberini inceleyebilirsiniz.

Yüksek çalışma hacmi ve full body antrenmanı tolere edebilmek; ve aynı zamanda yağ oranını düşürmek için kardiyo çalışmaları çok önemlidir. Kardiyo bu programda sizin daha fazla yemenize izin verir. Vücudunuzun aynı anda kas geliştiren ve yağ yakan bir makineye dönüşmesi bu durumda söz konusu olabilir.

Daha fazla kalori, daha fazla kas geliştirmek anlamına geliyor. Ancak istenmeyen yağlar sorun olabiliyor. Fakat gördüğümüz kadarıyla bu programdaki yüksek çalışma hacmi ve kardiyolar ile bu sorun ortadan kalkıyor.

Tüm amacı yağ yakmak isteyen bireyler için dahi, kalori kısmak yerine enerji ihtiyacını artırmak daha verimli bir sistemdir.

Çalışmalar gösteriyor ki, 7-8 saatlik düzenli ve kesintisiz gece uykusu vücudumuz için en iyi ilaçlardan biri. Bozuk uyku alışkanlıkları bu programla birlikte sizi zorlayacaktır.

Güzel olan şu ki, bu programa ayak uydurmaya başladığınızda zaten uykularınız da rayına girecek.

Vücudumuz her zaman bozuk bir postüre meyil gösterebilir. Eğer buna dikkat etmeden ağırlık çalışırsak sorun büyüyebilir. Dünyadaki herkes mobilite çalışmaları yapmalıdır; ancak bir sporcu kesinlikle yapmalıdır. Sakatlıklardan uzak ve maksimum performansta gelişmenin en önemli parçalarından biri mobilite çalışmalarıdır.

İyi bir performans için Ağırsağlam kanalındaki mobilite videolarını antrenman esnasında veya boş günlerinizde uygulayabilirsiniz.

Yardıma İhtiyacınız Mı Var?

Ağırsağlam koçluk hizmetleri amacınıza giderken karşılaşacağınız en iyi koçluk servisi, memnun kalacağınıza söz veriyoruz!

Koçluk Hizmeti Al!

Ağırsağlam Koçluk Hizmeti


Online koçluk servislerinde piyasa standartların çok üzerinde hizmet sunuyoruz. En iyi şekilde vücut geliştirmek için antrenman, beslenme, supplement, yarışma hazırlığı, postür ve mobilite hakkında endişelenmeniz gereken her şeyi sizin için yönetiyoruz. Size de keyifle gelişmek kalıyor!*

Gerçek Koçluk Servisi

Ağırsağlam'da size kopya bir program sunulup kaderiniz şansa bırakılmaz. Düzenli olarak online dökümanlarımızla beraber gelişiminizi takip ediyor, anında geri bildirimle en iyi tercihleri yapmanıza yardımcı oluyoruz.

Profesyonel Koçlar

Ağırsağlam'da her öğrenciyle 2 ayrı koç ilgileniyor ve sınırlı sayıda öğrenci alıyoruz. Ekibimiz en az 5 yıldır spor yapıyor, müsabakalara katılıyor ve güncel bilimsel verileri takip ediyor. Öğrenen bir sistemle hem tecrübe, hem bilgiyle ilgileniyoruz.

Kolay ve Risksiz Ödeme

Ağırsağlam'da risk yok! Profesyonel müşteri hizmetiyle, beğenmediğiniz serviste paranızı sorunsuz geri alırsınız. Kredi kartı ile taksitli ödeme yapma kolaylığına sahipsiniz.

4 hafta

denemek isteyenler için
300 tl
 • Antrenman programı
 • Beslenme programı
 • Mobilite programı
 • 2 koç tarafından günlük destek

Yıllık

büyük düşünenler için
2200 tl
 • İndirim En uygun fiyat
 • Programlar ve 2 koçla günlük destek
 • Hediye Ağırsağlam Üniforma
 • Hediye Özel mağaza fiyatları

Sınırlı sunulan bu servisi kaçırma!

"Bilimsel ve yenilikçi bir çalışma arayışım vardı, Furkan’ı uzun zamandır takip ediyordum. Samimi ve güven veren yaklaşımı nedeniyle çalışmaya başladık. Sonuçlarda kendime inanamıyorum, karşılığını sonuna kadar aldım." - Yasin Çarkçı, 42.

Koçluk Hizmeti Al!

Ağırsağlam Koçluk Hakkında Soruların Mı Var?


Ağırsağlam koçlukta merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz, her zaman sizinle ilgileneceğimize söz veriyoruz!

Piyasada görüyoruz ki, birçok uzaktan eğitim servisi aslında eğitim bile değil!

Herhangi bir yarışmada başarılı olan birinin size bir program yazması ve devamlı günlük destek vermemesi yerine; bu sayfadaki ücretsiz programı uygulayın, paranız cebinizde kalsın ve onbinlerce Ağırsağlam izleyicisi gibi daha iyi gelişin.

Ağırsağlam koçluk hizmeti, sürekli kendini geliştiren ve koçluk üzerine aylarca pilot çalışmalar yapmış, müsabakalarda kendini kanıtlamış, size yardımcı olmak için can atan, istekli koçlar tarafından sunuluyor.

Ağırsağlam’da size sadece program vermiyoruz, gerçek koçluk hizmeti veriyoruz. Her gün sizinle iletişimde kalarak, veriye dayalı olarak hızlı yönlendirmelerle bir destek hizmeti sunuyoruz. Bunu sadece bir kişinin takdirine bırakmıyor, herkese 2 ayrı koçla sunuyoruz ve sınırlı sayıda eğitim veriyoruz.

Size en iyi hizmeti verdiğimizi düşündüğümüz için, memnun kalmazsanız paranızı iade ediyoruz.

Ağırsağlam’da hedefimiz bu hizmeti ihtiyacı olanlara ulaştırmak.

Ağırsağlam’da 10 kadar ücretsiz programa ulaşabilirsiniz; ancak bu programları verimli şekilde yapmak için ekstra olarak araştırmalar yapmalı ve elbette deneme – yanılma yoluyla tecrübe kazanmalısınız.

Eğer Youtube videolarımızı, blog yazılarımızı takip ederek, kendinizin koçu olabiliyorsanız, Ağırsağlam koçluk hizmetine para vermenize çoğunlukla gerek olmayacaktır.

Ancak herkes bu içerikleri analiz edip uygulayacak vakte ve enerjiye sahip olamayabiliyor. Bu durumda koçluk hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Biz dahi birbirimizden koçluk alıyoruz.

Kaybettiğiniz her zaman size maddi manevi kayıp olacağı için, yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız kendinize yatırım yapmalısınız.

Ağırsağlam koçluk hizmeti almak istediğinize karar verdikten sonra önce bir süre belirlemelisiniz. Genellikle 12 hafta kişinin kalıcı sonuçlar alması için en uygun zaman dilimidir. Bu esnada daha kısa süreli hizmet alırsanız yeterli sonuç alamayabilir, devamında daha fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Burada size yardımcı olmak adına kredi kartına taksit imkanı ile ödeme endişenizi azaltmak istedik.

12 hafta sonunda muhtemelen artık hiçbir koça ihtiyacınız kalmayacak kadar kendinizi geliştirmiş olacaksınız. Ancak 6 aylık veya yıllık servisler ise daha ciddi sporcular, veya fitness hakkında kontrolü tamamen uzman eline bırakmak isteyenler için.

 • Kısa süreli koçluklar size disiplinli ve verimli şekilde çalışmanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olur.
 • 12 hafta kalıcı sonuçlar için idealdir.
 • Yıllık koçluk ise profesyonel sporcular (futbolcu, lifter, dövüşçü gibi) veya yoğun hayatı olup kontrolü tamamen Ağırsağlam’a bırakıp rahatlamak isteyenlerler için idealdir.

Ağırsağlam koçluk hizmeti almaya karar verdikten ve süresini belirledikten sonra:

 1. Ödeme yapmalısınız, kredi kartı veya havale ile ödeme yapabilirsiniz. Taksit seçenekleri ile de ödemeyi kolaylaştırabilirsiniz. Bu konuda kocluk@agirsaglam.com adresine e posta atarak yardım alabilirsiniz.
 2. Bunun ardından sizinle müşteri hizmetleri ilk bağlantıyı kurarak detaylı bir form gönderecek.
 3. En kısa süre içerisinde formu çalıştıktan sonra sizinle antrenman ve beslenme için 2 ayrı koç irtibata geçecek ve size online takip dökümanlarımızı sunacak. Programınızı size tanıtacak.
 4. Programı uygularken günlük olarak antrenman, beslenme, mobilite, postür gibi her konuda sizden mümkün olduğunca soru, video gönderme gibi katılım bekliyor, buna karşılık destek sunuyor olacağız.

Ağırsağlam’da sizinle aynı anda 2 koç ilgilenir. Ekibimiz Ağırsağlam kurucusu Furkan, dünya rekorlu sporcu Talha, Ağırsağlam atlet Kamer ve diyetetik eğitimi alan Yüksel Murat’dan oluşuyor.

Servisimizi kusursuzlaştırmak adına çalışmalarımızda Kamer ve Yüksel beslenme üzerine yoğunlaşarak size beslenme kısmında yardımcı olurken, Talha ve Furkan ise antrenman konusunda yardımcı olacak.

Ağırsağlam’da bireysel olarak herhangi bir koçu seçme olanağınız yok. Herhangi bir koç da size en az diğeri kadar yardımcı olabilir. Profesyonel bir servis alacağınız için bir tercih yapmanıza gerek yok.

Ağırsağlam’da amacımız sizin en kısa zamanda herhangi bir koça ihtiyacınızın kalmaması!

Bu hizmeti oluşturmadan önceki pilot uygulamalarımızdan aldığımız sonuçlara göre 12 hafta bu süre için ideal bir süre.

Haftadan haftaya güçlenecek, kas hacminizi artıracak, yağ oranınızı azaltacak, postürünüzü geliştirecek ve sporu daha çok seveceksiniz.

Yani hem sonuç alacak, hem de devamında başka bir koça ihtiyacınız kalmayacak kadar öğrenmiş olacaksınız.

Gerçek bir koçluk eğitiminin amacı size sürekli ders vermek olmamalı.

Eğer performansınız, vücudunuz, enerjiniz haftadan haftaya daha iyi olmuyorsa, biz başarısız sayılırız. Bu durumda sizin için elimizden geleni yapmadığımızı düşünüyorsanız, anında geri ödeme alırsınız.

Ağırsağlam koçluk hizmeti ile ilgili indirim ve kampanyalar hakkında çalışmalarımız yakında sizinle.

Bize her zaman kocluk@agirsaglam.com adresinden ulaşabilirsiniz. En kısa süre içinde size döneceğiz!

Ağırsağlam sporcu olmaya hazır mısın?

Koçluk Hizmeti Al!

*Aldığınız sonuçlar genetiğiniz, uygulama noktasındaki titizliğiniz gibi faktörlerle değişebilir. Bizler doktor, terapist veya bir medikal ekip değiliz. Bu yüzden hastalık veya sakatlıklarınıza tanı, teşhis veya tedavi yapamayız. Ancak doktorunuzun spor yapmanıza izin vermesi durumunda size yardımcı olabiliriz.